אלבום דיגיטלי – המזכרת המושלמת מהחתונה


כל זוג שמחליט להתחתן נאלץ לעבור "ויה דה לה רוזה" מסלול ייסורים ארוך ומתיש שרק בסיומו יגיע טקס החתונה.
הזוגות הצעירים נאלצים להוציא סכומי עתק על כל שלב בדרך לחתונה – החל מ
טבעות אירוסין, דרך האולם או גן האירועים, התקליטן, שירותי עיצוב החופה, שמלת כלה, חליפת חתן, איפור, שיער, חברת הקייטרינג ושירותי הבר האקטיבי וכלה ב"הוצאות קטנות" עבור ממתקים, הזמנות, משחקים שונים לרחבת הריקודים ועוד ועוד...

אבל כאשר האורות נדלקים ומסיבת החתונה מסתיימת כל מה שנשאר לזוגות זה זיכרונות קסומים מהערב המאושר בחייהם, קלטות וידיאו ואלבומי תמונות.

קשה להפריז בחשיבותו של תיעוד נכון לאירוע, זוהי המזכרת היחידה שנשארת מהערב ככלות הכול והשימוש במזכרות, בין אם על ידי עיון באלבום דיגיטלי ובין אם על ידיי צפייה בסרט החתונה, היא התרפקות נוסטלגית על זמנים אחרים.

לכן, חשוב מאוד לבחור בקפידה את הצלם ולהתבונן לא רק על איכות התמונות (שהיא אמנם הפרמטר החשוב ביותר בתהליך בחירת הצלם) אלא גם על איכות התוצרים של צילום החתונה והאופן שבו הם מוצגים.

מה חשוב לבדוק? על כך בכתבה הבאה:

איכות האלבום הדיגיטלי
עד לפני מספר שנים רק חלק קטן מהצלמים הפיקו אלבומים דיגיטלים ורוב מכריע מהם בחרו להוציא את התמונות כאלבום תמונות רגיל, גם אם מהודר יותר מאלבום התמונות הסטנדרטי. כיום, רוב הצלמים מעניקים לבני הזוג אלבום דיגיטלי מהודר במיוחד אשר בנוי כמו ספר שבכל דף ודף ממנו ישנה תמונה מיום החתונה. את האלבומים הדיגיטלים ניתן להשיג באיכויות שונות, כאשר המשובחים שבהם עטופים בכריכה מעור והפחות טובים נראים, פחות או יותר כמו חוברת מתכונים או מגזין כרומו. קל מאוד להתפתות ולבחור באלבום זול, במיוחד בתקופת החתונה הלחוצה בלאו הכי מבחינה כלכלית, אך קחו בחשבון את אכזבתכם הרבה כאשר תרצו להראות את התמונות לילדים בעוד מספר שנים וכל דפי האלבום יתפוררו.

מספר האלבומים
למרות שבני הזוג המאושרים הם בעלי האירוע, במקרים רבים ובמשפחות רבות גם להורים יש חלק חשוב בשמחה המשפחתית. הם מתלבשים במיטב מחלצותיהם, מזמינים את חבריהם הקרובים ומסתובבים בין האורחים באירוע. לכן חשוב מאוד לוודא שגם לכל אחד מזוגות ההורים יהיה אלבום דיגיטלי משלהם. במקרה שבו ההורים גרושים, כדאי להנפיק אלבום דיגיטלי לכל אחד מההורים.

איכות ההפקה והגרפיקה
על מנת להפיק אלבום דיגיטלי יש צורך בעבודה של סטודיו לעיצוב גרפי. הסטודיו לוקח את חומרי הגלם מהצלם ומטפל בהם כך שיוצגו באופן אופטימאלי. לכן, חשוב מאוד לברר עם הצלם איזה סטודיו מטפל בהפקת האלבומים הדיגיטליים. אל תתביישו לדרוש לראות אלבומים מחתונות נוספות על מנת שתוכלו לבחון את איכות העבודה.