אלבום דיגיטלי מעוצב לחתונה

חלק מאד גדול בעניין שמסביב לחתונה הוא כמובן התיעוד, שבעצם זו המזכרת היחידה שנשארת מיום החתונה מלבד הטבעות והחיים שאחרי שמתעקשים להזכיר לנו יום יום שאנו נשואים. כל חתן וכלה שתפגשו יום אחרי חתונתם, יודה שהם לא זוכרים כלום מאותו הערב וזאת בגלל כמות האלכוהול שהם צרכו, ורמת ההתרגשות והאנדרנלין הלא מוכרים והבלתי מוסברים שמשתחררים בערב כמו זה. בשביל לפתור את בעיית הזכרון המתפוגג, נהוג בחלוקת התקציב לחתונה להשקיע בבחירת הצלם שיתעד את הרגע המאושר ואת הדיאטה המוצלחת שעשיתם לקראת האירוע הגדול. ואם כבר בחרנו את הצלם הכי טוב שהשוק מציע, למה לא להשקיע ב אלבום דיגיטלי מעוצב שיעזור לנו בהרכבת ההבזקים והזכרונות המעומעמים מהחתונה, וירכיב בשבילנו את סיפור החתונה וסדר השתלשלות האירועים טוב יותר מכמה תמונות בודדות שמסודרות באלבום רגיל.

ברוב המקרים, צלם החתונה הוא זה שמעצב את האלבום, לכן גם אם הוא צלם טוב חשוב מאד לבקש לראות דוגמאות של אלבומים מעוצבים שעשה בעבר, כי אולי הוא אכן צלם טוב אך סיגנון העיצוב שלו לא מתאים לכם, ורצוי שהדוגמאות שתראו יהיו של חתונות שמאד קרובות לאופי החתונה שלכם. כלומר, במידה ואתם מתחתנים ב גן אירועים , לא רצוי לראות רק אלבומים מעוצבים של אירועים שצולמו ב אולם אירועים או שבעונה אחרת מהעונה בה בחרתם להתחתן, מאחר וסגנון העיצוב יכול להיות שונה לחלוטין ועדיף למנוע הפתעות לא נעימות מבעוד מועד.

במידה ואהבתם מאד את הצלם אך פחות התחברתם לעבודותיו בעיצוב, קיימת אפשרות של מעצבי אלבומים שזו ההתמחות שלהם. כדאי שתדעו שקיים מגוון רב של מעצבים בעלי סגנונות שונים ומשונים שיקלע לטעמכם האישי.

ואם אתם מוכשרים ויש לכם זמן ובחרתם לעצב את אלבום החתונה בעצמכם, זוהי אופציה קיימת וגם לה מספר אפשרויות. אפשרות ראשונה היא עיצוב דיגיטלי, ישנם ברשת מספר אתרי עיצוב אלבומים המציעים עיצוב בשיטות מאד ידידותיות ובחינם. אפשרות נוספת היא לפתח את התמונות ולרכוש אלבומי חתונה ריקים במגוון סוגים וחומרים ולעצב את דפי האלבום לבד. החסרון באפשרות זו היא שאלבומים מסוג זה למרות שהם מאד מיוחדים וייחודיים לא נשמרים לתווך ארוך לאומת אלבומים דיגיטליים שכרוכים בכריכת קרטון שישמרו כמו ספר. לסיום, טיפ מאד חשוב בעיצוב אלבום חתונה מכל סוג שהוא, רצוי לשמור על סדר כרונולוגי לאורך האלבום כולו החל מבוקר החתונה, במידה ועשיתם בו משהו מיוחד כמו ארוחת בוקר רומנטית או בוקר פינוקים בזוג ועד הפרידה מהאורחים.