אלבום דיגיטלי – הטכנולוגיה המתקדמת של הדפוס

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לאפשרות של הפקת אלבום דיגיטלי כחלק מהשירותים הכוללים של בתי סטודיו לצילום מתקדמים. כמעט כל צלם מקצועי אשר משרת את החוגגים בשרותי צילום מתקדמים, מעניק מעבר לשירותי הצילום הכוללים צילום סטילס וצילום וידאו, את האפשרות להפיק ולעצב אלבום דיגיטלי לאירוע, אשר ישמר את התמונות המנציחות את הרגעים היפים באור שונה, איכותי מקורי מאין כמותו. במאמר הבא, נכיר את האפשרות להפיק אלבום דיגיטלי לאירועים, את הייחודיות של אלבום דיגיטלי על פני אלבום תמונות שגרתי, ואת האפשרויות השונות בעיצוב של אלבום דיגיטלי משלכם לאירוע המתקרב.

מה הוא אלבום דיגיטלי?

אלבום דיגיטלי הוא אלבום תמונות המתחיל את דרכו על גבי המחשב. העידן הטכנולוגי המתקדם, ועמו המצלמות הדיגיטליות והתמונות הדיגיטליות, מאפשר עיצוב של אלבום דיגיטלי על גבי המחשב, עובדה המאפשרת יצירתיות למכביר, שכן ניתן לשלב במהלך העיצוב מגוון אדיר של אלמנטים אותם ניתן להוריד בקלות רבה מרשת האינטרנט. אלמנטים אלו יכללו תמונות של פרחים מיובשים, עלים, ועוד שלל רחב כיד דמיונו וכישרונו של המעצב. את העיצוב, מבצע המעצב באמצעות תוכנות מחשב ייעודיות לצורך עיצוב של אלבום דיגיטלי, ובסופו, יתקבל קובץ המאפשר עיון בין דפיו של אלבום דיגיטלי ממש כפי שאנו מעיינים באלבום מודפס.

עם תום תהליך העיצוב, יישלח הקובץ האמור אל בתי הדפוס. בתי דפוס המתמחים בהדפסות של אלבום דיגיטלי, מחזיקים במכשור ובציוד המתאים, הכולל מכונות דפוס ייחודיות, המצוידות בדיו המתאימה לצורך ביצוע ההדפסה באופן איכותי, המאפשר שמירה על התמונות לאורך שנים מפני דהייה ונזקי זמן. התמונות של אלבום דיגיטלי, מודפסות ישירות על גבי עמודיו, עובדה ההופכת את האלבום למעין חוברת יוקרתית.

אלבום דיגיטלי באירועים

חוגגים רבים כבר מכירים את האפשרות להפיק אלבום דיגיטלי הצלמים עצמם, מציעים לחוגגים את האפשרות להפיק עבורם אלבום דיגיטלי אשר ישא את תמונות האירוע, ובדרך כלל בתוספת תשלום. תשלום זה, ייגבה עבור שני שירותים עיקריים: עיצוב האלבום, והבאתו לדפוס. אם ברצונכם לחסוך בכסף, תוכלו לבצע עיצוב של אלבום דיגיטלי בעצמכם, על ידי שימוש באחת מהתוכנות המשמשות לעיצוב אלבומים דיגיטאליים, אותן ניתן להוריד מרשת האינטרנט בחינם, התוכנות ידידותיות למשתמש בהם, כך שלמעשה כל אחד ואחת יוכלו לבצע את העיצוב ללא ידע מקדים בכל תוכנת גרפיקה או אף במחשב. לאחר העיצוב, ניתן לאתר בתי דפוס אשר יבצעו את ההדפסה בקלות יחסית, אלא שיש לתת את הדעת בבחינת בית הדפוס על ידי צפייה בעבודות קודמות אותם הדפיס.
אלבום דיגיטלי