אלבום דיגיטלי לסיום מסלול

 

 

סיום מסלול בצבא, זהו רגע מאד מרגש בעבור כל חייל קרבי. וכרגע חשוב ומרגש שכזה אין סיבה שלא לתעד אתו בדרך הראויה ביותר. ברוב החיילות נוהגים להדפיס חולצות לכל החיילים עם סמל היחידה ואומנם לאותה תקופה זו נחשבת למתנה שימושית ומקסימה שיוצרת אחדות וגאוות יחידה. אבל אחרי מספר שנים אין בה שימוש, הרי לא תראו גבר בן 40 מסתובב עם חולצה עליה מתנוסס סמל היחידה שלו, ומלבד כמה סיפורים שלא באמת מעניינים אף אחד חוץ מאולי כמה חבר'ה מהמילואים, אין שום דבר לחזור אליו שישמש מזכרת ממשית לאותה תקופה. על כן חשבנו עבורכם על מתנה ראויה לציון אירוע חשוב ומרגש שכזה, שתשמש מזכרת שתישמר שנים רבות אחר כך והיא אלבום תמונות.

הרעיון הוא ליצור אלבום דיגיטלי שיהיה כרוך כמו ספר, ויכלול תמונות המתעדות את כל הדרך שעברו החיילים מרגע הגיוס ועד לטקס סיום המסלול. כמובן, שניתן לשלב משפטים שהיו חלק בלתי נפרד מההווי והפכו למשפטי מפתח, כמו כן, אפשר לכתוב כמה מילים על כל אחד ואחד מהחיילים והמפקדים ולהפוך את האלבום לספר מחזור לתקופה בלתי נשכחת. רעיון נוסף הוא ליצור מעין יומן מסע שיעוצב בסדר כרונולוגי מיום הגיוס ועד לטקס ויתאר את כל השלבים שעברו החיילים במהלך אותה תקופה.

את אלבומי התמונות רצוי לחלק אחרי הטקס על מנת שיכלול תמונות מהטקס עצמו, ויחתמו את האלבום  בדרך מרגשת.

לשם הכנת אלבום שיהיה ממצה ויכיל תמונות שיופיעו בו כל החברים, אספו תמונות מכל החיילים.

החליטו באיזה סגנון אתם רוצים שהאלבום יהיה מסודר, וחלקו את התמונות על פי אותו הסדר.

בקשו מכולם להזכיר לכם משפטי מפתח שליוו אתכם במהלך השירות, או לחלופין כתבו קטעים קצרים שישמשו הסבר לתמונות או כל דבר העולה בדמיונכם, ניתן להוסיף איורים של החברים במידה ויש חבר'ה כישרוניים.

הורידו את התוכנה למחשב האישי שלכם, ותתחילו לכייף.

התוכנה עצמה מאד ידידותית לשימוש, וכל אחד יכול לעצב בה אלבום. לא חייב להיות מעצב עם תעודה, וגם אם אתם לא מחשיבים את עצמכם למוכשרים ויצירתיים במיוחד, תוכלו לעצב אלבום מרשים בקלי קלות. האפשרויות לעיצוב הן רבות ומגוונות תוכלו לבחור מתוך אוסף הרקעים המוצעים, מסגרות. קיימת אפשרות לעריכת התמונות עצמן כמו הפיכתן לשחור לבן, שיפוץ התמונות, תיקון הצבע וכדומה.

בתום תהליך העיצוב, שילחו את האלבום ותקבלו אותו בחזרה ערוך וכרוך.

ברוב המחלקות מקיימים מעיין מסיבת סיום מסלול פרועה שבדרך כלל תתקיים תקופה קצרה אחרי טקס הסיום, חלק מארגנים סוף שבוע בצימרים לכל המחלקה מעין סוף שבוע רגוע אחרי תקופה לא קלה.

כל אחד והדרך שלו לסיום ובמקרה שלכם, כצ'ופר אחרון לפני שמתפצלים תחלקו לכולם אלבומי תמונות שללא כל ספק יהיו המזכרת הכי יפה שתחתום את האירוע.