עיצוב אישי של אלבום דיגיטלי

הטרנד האחרון בתים של בתי הדפוס המקצועיים ובתי הסטודיו לצילום המתקדמים בעידן תקשורת מחשבים, הוא אלבום דיגיטלי. הייחודיות של אלבום תמונות דיגיטלי באה לידי ביטוי בראש ובראשונה בעובדה כי התמונות של אלבומי תמונות מסוג זה, מודפסות באמצעות טכנולוגיות ייחודיות ומתקדמות, ישירות על גבי עמודי האלבום, בדומה לקטלוג אופנה איכותי. בכדי להפיק תוצאות מקצועיות בעת הדפסה של אלבום דיגיטלי, יש צורך באחזקת ציוד מתאים, נייר איכותי המסוגל לקלוט את הדיו האיכותית המשמשת את בתי הדפוס המתמחים בתחום. שימוש בחומרים הנכונים, בשילוב על הציוד הנכון והידע המקצועי הנדרש, יביא לתוצאה סופית מושלמת, אשר תבטיח את חדות התמונה המודפסת, ואת שמירת איכותן של התמונות ודפי האלבום לאורך שנים.

ישנם מספר שלבים בהם יש לנקוט בעת הוצאה לאור של אלבומים דיגיטאליים, החל משלב צילום התמונות, אל עיצוב האלבום על גבי המחשב, וכלה בהוצאתו להדפסה בבתי הדפוס. במאמר הבא, נכיר את השלבים האלו, ואת הדגשים עליהם יש לתת את הדעת בכל שלב ושלב.

אודות האלבום הדיגיטלי

השלב הראשון בהפקה של כל אלבום תמונות, היא כמובן שלב צילום התמונות. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות לנו כיום את השימוש במצלמות הדיגיטאליות, עובדה המקנה לכל אחד ואחת מאיתנו את האפשרות להפיק תמונות חדות ובאיכות מעולה. תמונות אלו מופקות כה איכותיות תודות לטכנולוגיות חדשניות המותקנות במצלמות הדיגיטליות, בהן מייצבי התמונה, המונעים את השפעת רעידות היד על איכות התמונה, ומונעות תנועה בעת הצילום, וכן המיקוד האוטומטי, המאפשר באמצעות לחיצה ראשונית על לחצן הצילום במצלה כוונון אוטומטי של חדות התמונה. לאחר שצילמנו מספיק תמונות איכותיות המנציחות רגעים בחיינו, נוכל לעבור אל השלב הבא, שלב העיצוב של האלבום.

עיצוב של אלבומי תמונות דיגיטאליים מתבצע רובו ככולו על גבי המחשב. עובדת השימוש במצלמה הדיגיטאלית, מקל על התהליך, שכן נוכל לשאוב תמונות ישירות מהמצלמה, אפילו מבלי להורידן תחילה אל המחשב. העיצוב של אלבומים מסוג זה מתבצע באמצעות תוכנות ייעודיות, המאפשרות שילוב של התמונות אל עמודי האלבום בזו אחר זו, תוך סיבוב התמונות כראות עינינו, בחירת גדלי התמונות באופן שונה זו מזו בתוך כל עמוד ועמוד, שילוב קטעי טקסט ועוד אלמנטים שונים ורבים של עיצוב, כיד דמיונו של המעצב. ניתן כמובן להשתמש בשרותי עיצוב מקצועיים לצורך עיצוב האלבום, אך תוכנות העיצוב כה ידידותיות, עד כי כל אחת ואחד יוכלו לבצע את העיצוב בעצמם, וללא כל קושי, שכן אין צורך לעמוד בדרישות של מודעות דרושים הייטק בכדי להבין את השימוש בתוכנה...
אלבום תמונות