חשיבות איכות הנייר והדיו בהדפסת אלבום דיגיטלי

במאמר שלפניכם, נדון בדבר החשיבות שבשימו בחומרים הנכונים והאיכותיים ביותר בעת הדפסה של אלבומים דיגיטאליים. אך תחילה,, נבין מהו התחום המרהיב הזה הכובש את העולם בתחום הצילום ובענף הדפוס, בעידן הטכנולוגי של תקשורת מחשבים וטכנולוגיה. ובכן, אלבום דיגיטלי , שונה במהותו מאותו

אלבום תמונות שגרתי אליו הורגלנו, תחילה לאור העובדה כי התמונות באלבום מודפסות ישירות על גבי עמודיו. עובדה זו, מאפשרת עיצוב ממוחשב של

אלבום תמונות מסוג זה, מה שמאפשר בחירה אקראית של גדלי התמונות, וכן שילוב עיצוב ייחודי לכל אלבום ואלבום.

בכדי להפיק את המכסימום בתהליך הדפסה של אלבום דיגיטלי , יש צורך להשתמש בחומרים האיכותיים ביותר, משמע, הנייר, הדיו ומכונות ההדפסה, וזאת בכדי להבטיח את תוצאות ההדפסה מבחינת חדות התמונות וצבעיהן, אך גם בכדי להבטיח את שמירת איכות התמונות לאורך השנים, ולאורך השימוש. איכות נייר ירודה, ואיכות דיו ירודה, לא בלבד ותגרור תוצאות שליליות, אלא אף תגרום לדהיית הצבע לאורך שנים, ולאיבוד התמונות היקרות.

חשיבותו של נייר איכות בהדפסת אלבום תמונות דיגיטלי

אחד הנושאים החשובים ביותר עליהם יש לתת את הדעת בעת בחירת בית דפוס מקצועי אשר ידפיס עבורנו את האלבום הדיגיטאלי, הוא נושא הנייר. ישנם סוגים רבים של ניירות בהם משתמש בית הדפוס, לדוגמא נייר עיתון על גביו מודפסות מודעות דרושים הייטק , לא יוכל לשמש כמובן בכדי להדפיס אלבום איכותי! הנייר על גביו מדפסים את האלבומים הדיגיטאליים, דומה יותר לניירות על גביהם מדפיסים קטלוגים איכותיים של אופנה. הנייר, מסוגל לקלוט את הדיו באופן מעולה, אשר ישמר את הדיו ויאפשר להציג את התמונות במלוא צבעיהן, וברזולוציות מעולות. נייר איכותי, אף ישמר את הדיו על גביו לאורך שנים, וימנע מהדיו לדהות ומהתמונות להיטשטש.

חשיבותה של הדיו בהדפסת אלבומים דיגיטאליים

הנושא השני, אך המקביל בחשיבותו לבחירת הנייר בעת הדפסת אלבומים דיגיטאליים, הוא נושא בחירת בדיו הנכונה לתפקיד. בתי הדפוס המובילים, מחזיקים במכונות ההדפסה המתקדמות ביותר המסוגלות להדפיס אלבומים מסוג זה באיכות מעולה. יחד עם זאת, גם המכונות המשוכללות ביותר, לא יפיקו תוצאות מושלמות אם וכאשר לא נשתמש בדיו הנכונה והאיכותית ביותר. דיו איכותית, לא בלבד ותוביל לאיכות תמונה מודפסת מושלמת מבחינת החדות ומבחינת הצבע, אלא תשתמר לאורך השנים. המקצועיים בתחום, ידעו לבחור ולשלב בין הנייר המתאים ביותר לדיו המתאימה, בכדי להבטיח את התוצאות, ולשמר את איכות התמונה לאורך השנים והשימוש באלבום.
אלבום דיגיטלי