<

אלבום דיגיטלי – הפתרון המושלם לנצור זיכרונות בעידן וירטואלי

 

 

העידן הטכנולוגי בו אנו חיים מתאפיין בחידושים רבים ובלתי פוסקים, אשר הופכים את דרכי השימוש שלנו בטכנולוגיה למופלאות יותר ויותר. אחד המחירים הנלווים לעולם החדשני הזה, הוא הפיכתם של תכנים רבים לוירטואליים, בלתי ממשיים. הכוונה היא בעיקר לתכני בידור –סרטים ותמונות אשר מתקיימים כיום בעיקר כקובצי מחשב, ופחות כמשהו ממשי המודפס על נייר.

לכאורה, מחיר זה הינו מחיר פעוט לשלם בעבור אותה קדמה טכנולוגית מואצת. בסך הכול לא איבדנו שום דבר, רק קיבלנו יותר אופציות. מי שמעוניין יכול להמשיך ולפתח את תמונות הסטילס שלו על גבי נייר צילום, ממש כפי שכולנו עשינו לפני עידן הצילום הדיגיטלי, בנוסף לשמירתם כקובצי מחשב. אך בפועל, ריבוי האפשרויות הזה כן גובה מאיתנו מחיר מסוים – רובנו המכריע בוחר לשמור יותר ויותר מתכניו האישיים בכלל ומהתמונות שהוא מצלם בפרט, כקבצים דיגיטאליים, ולא להדפיס אותם פיסית. הנוחות שמציע המחשב מבחינת האפשרות לשמור מספר עצום של תמונות בעלות אפסית, גורם כמעט לכולנו לשכוח את האפשרות של הדפסת התמונות, ולצפות בהן מעל גבי המסך.

 

אנשים רבים טוענים כי המצב שנוצר מציק להם ונראה בעיניהם לא כל כך הגיוני. אחרי הכול, תמונות דיגיטאליות המוצגות באופן וירטואלי במחשב אינן מהוות תחליף מושלם לתמונות המודפסות על נייר. בנוסף, במקרה הלא נעים בו קורה תקלה במחשב, עשויות אלפי תמונות המתעדות שנים של חוויות, להימחק כהרף עין. אז נכון, אפשר לגבות את הקבצים, ולגבות גם את הגיבוי (למקרה של תקלה ממש חמורה...), אך זה עדיין לא מעניק לנו את האפשרות לשבת עם אלבום פיסי ולהחזיק את התמונות בידינו.

 

הפתרון המושלם למצב זה הוא אלבום דיגיטלי. הרעיון מאחורי האלבום הדיגיטאלי פשוט – אתם יכולים לבחור ולהרכיב לעצמכם אלבום פיסי, המודפס על נייר לבחירתכם (נייר כרום באיכות גבוהה, נייר של תמונות, נייר רגיל וכד'), ומכיל תמונות דיגיטאליות שאתם צילמתם. כל מה שצריך הוא חיוך לבבי כמו אחרי טיפול שתלים, מצלמות דיגיטליות אפילו פשוטות וזולות ומצב רוח טוב.

לכאורה אין כאן הבדל מהותי מהאפשרות ללכת לחנות הצילום ולפתח תמונות מכרטיס הזיכרון שלכם. אך האופן בו מאגד האלבום הדיגיטאלי את כל המלאכה יחדיו ומציע מוצר מוגמר המכיל את כל התמונות האהובות עליכם בכריכה אחת מסודרת, הוא שינוי מרענן לעומת האפשרויות שהיו קיימות קודם לכן.

בתוך מספר דקות בלבד, אתם יכולים לבחור כמה עשרות או מאות תמונות שונות, לבחור את צורת העיצוב המועדפת עליכם ואפילו את צורת והרכב הכריכה, ובתוך מספר ימים תקבלו ספר של ממש, המכיל את הזיכרונות שלכם ומציג אותם בצורה נוחה ומזמינה.את האלבומים ניתן כאמור לעצב באופן אישי ופרטני על פי העדפותיכם. תוכלו לבחור את הגודל, הצבעים, סדר התמונות, אופי הכריכה וכל מאפיין אפשרי נוסף, ולקבל מוצר מוגמר ומושקע במחיר אטרקטיבי.

 

אלבום דיגיטאלי הוא הפתרון המתבקש המשלב בין עולם הצילום הדיגיטאלי בו כולנו חיים, לבין האפשרות לחוות את התמונות באופן פיסי אשר יישמר ברשותנו למשך תקופה ארוכה.