אלבום דיגיטלי מתחיל בצילום טוב

כבר במאה ה-19, כשהומצא הצילום לראשונה, הבינו בעולם מה משמעות התמונה. בעבר היו אלה תמונות הסטילס שאפשרו לנו לתעד ולשמר רגע אחד, שיישאר איתנו תמיד. מצלמות הסטילס והפולארויד התפתחו, השתנו, והיום אנחנו משתמשים בעיקר בסוגים שונים של מצלמות וידאו. זה לא שתמונות הסטילס איבדו מערכן, העניין הוא אחר: מצלמות וידאו היום מאפשרות מלבד הסרטה בוידיאו, גם קיבוע יחיד של תמונה אחת. מי מאיתנו לא מכיר את העונג שבדפדוף באלבום תמונות ישנן או באלבום דיגיטלי, העלאת זיכרונות מימים שהיו, צפייה בסרטי הילדות שלנו, בסרטי החתונה, באירועים המשפחתיים ובשמחות הקטנות. טכניקת הצילום היום מתבססת בעיקרה על טכניקה דיגיטלית המאפשרת לנו לעשות שימוש נוח וקל בחומרים, ולהעבירם בקלות למחשב.

אלבום דיגיטלי- תיעוד רגעים שלא חוזרים

 אם נחשוב על זה לרגע, כל רגע בחיינו הוא רגע שלא יחזור. אולי יישארו בנו הזיכרונות, המחשבות, אבל הרגע עצמו הוא דבר שהיה ונגמר. מצלמות וידאו ומצלמות סטילס מאפשרות לנו לשחזר את הרגעים הקטנים והסיטואציות המיוחדות. תחשבו לרגע על הפעם האחרונה שהייתם בחופשת צימרים. צימרים הם אחת הדוגמאות לזיכרונות הקסומים שאנחנו רוצים להיזכר בהם גם אחרי שעברו. גם כשהחופשה נגמרה, וחזרנו לעבודה ולשגרה היומיומית, המחשבות שלנו נודדות אל אותם צימרים. קחו אתכם מצלמות וידאו, תעדו את הדרך, את פינות החמד, את הנוף הירוק, את המרפסת הכפרית, את ארוחת הבוקר המפנקת, את המיטה המרווחת, הג'קוזי הרומנטי והערסל הקסום שבחצר. אולי אפילו תרחיקו צעד אחד, וערכו את חומרי הגלם לידי סרטון קצר שיישאר לכם כמזכרת.

צילום: טיפים

אם כבר הבנתם את חשיבות מצלמות הוידיאו או הסטילס ואתם רק מחכים להפיק את האלבום הדיגיטלי הראשון שלכם, הגיע הזמן שתדעו גם כמה טיפים בסיסיים שישפרו את רמת הצילום שלכם. כשאתם אוחזים במצלמה, זכרו שכל תנועה קטנה משפיעה על יציבות התמונה, לכן כדאי שתשמרו על אחידות בגובה הצילום ובמיקום המצלמה. זכרו שעד שלא לחצתם על כפתור ההקלטה, חומר הצילום אינו נשמר. נצלו את הפונקציה הזו לתרגול הטכניקות שבמצלמה: זום אין, זום אאוט, אפקטים, צבעים וכדומה. בתחילת הדרך מומלץ לצלם במקטעים קצרים של כמה דקות, ולא סרטונים ארוכים שאינם מפוקסים. כדי לתרגל את איכות הצילום וכדי להכיר את המצלמה, נסו לצלם בכמה טכניקות: ממקום גבוה, ממקום נמוך, מפינת החדר או בקרבת למוקד הצילום.

סרטוני וידאו: טיפים למתקדמים

אחרי שהכרנו קצת את המצלמה, הגיע הזמן לעבור למרכיבים האמיתיים שיהפכו את הצילום שלנו לאיכותי יותר. תאורה לא נכונה או סאונד חלש יפגעו בצורה משמעותית בחומר הגלם המצולם, ולכן כדאי להכיר את הפונקציות האלה. לגבי תאורה, חשוב שתדעו שמצלמה ביתית פועלת בצורה טובה עם תאורה סטנדרטית. נסו שלא לצלם מול חלון או השתקפות של קרני שמש, כיוון שהתמונה תראה שחורה ולא ברורה. אם החדר חשוך, הפעילו את הפנס הפנימי במצלמה והיעזרו בכפתור כיוון האור. לגבי סאונד, ודאו שווסת הווליום נמצא במקסימום האפשרי.