יצירת אלבום דיגיטלי מקורי לתיעוד חופשה

אם יש לכם חוש יצירתי ואתם רוצים להמחיש לילדיכם כיצד ניתן להפוך כל חוויה לחוויה יצירתית ומפתחת, אולי כדאי שתשקלו את יצירתו של אלבום תמונות דיגיטלי מקורי לתיעוד החופשה שלכם. מי מביניכם שמרימים גבה בפליאה ותמהים מה כבר יכול להיות מקורי או שונה באלבום תמונות משפחתי יתפלאו לגלות שגם כאן, כמו בכל דבר אחר, אין גבול לדמיון. אלבום תמונות שייצור סיפור בדיוני, אלבום תמונות מאויר, אלבום תמונות שמשלב מחקר וצילומים משפחתיים, אלה הן רק חלק מן האפשרויות ליצירת אלבום מקורי ובהן נדון במאמר זה.

אלבום דיגיטלי מאויר

היתרון הגדול הטמון ביצירת אלבום דיגיטלי הוא שבקלות רבה ניתן לשלב בו ציורים מקוריים, לעטר ולאייר את הצילומים המקוריים או לערוך שינויים מפתיעים בתמונות קיימות. אם בעבר היה צורך להשתמש בתוכנות גרפיות מתקדמות ובידע רב, כיום ישנן תוכנות נוחות מאוד לשימוש המיועדות לשימוש לכל המשפחה. כדאי להגדיר מראש את יצירת אלבום התמונות כמשימה בה משתתפת כל המשפחה. אם ניקח לדוגמה חופשה המתרחשת בסביבה של ניתן להטיל על כל אחד מבני המשפחה משימות איור שונות, כגון ציור של הנוף ההררי, של ים המלח והרוחצים בו ואפילו של אורחי המלון. שלבו צילומים רגילים לצד האיורים אותם תסרקו במועד מאוחד יותר ועל ידי שילובם עם תמונות משפחתיות תוכלו ליצור אלבום לא שיגרתי שיישמר לשנים.

אלבום תמונות דיגיטלי בדיוני

מי אמר שתמונות משפחתיות מוכרחות תמיד לתעד את המציאות? ניתן בהחלט להמציא סיפור דמיוני שכוכביו הם בני המשפחה המתרחש בסביבת הנופש שלכם. תוכלו לצלם את העלילות הבדיוניות ואפילו לבקש מאורחים אחרים או מצוות המלון לשתף אתכם פעולה על מנת ליצור תמונות משעשעות. אחרי הנופש אפשר לסדר את הצילומים, להוסיף אפקטים מיוחדים וטקסט. אלבום תמונות של משפחת כך וכך מצילה את המלון באילת יהווה מקור להנאה ושעשוע למשך שנים רבות.

אלבום תמונות שמשלב מחקר עם צילומים משפחתיים

הרציניים והמעמיקים שביניכם ירצו אולי לשקול את יצירתו של אלבום המשלב עבודת מחקר עם הצילומים המשפחתיים. בין אם נוסעים לים המלח, לאילת או לצימר בצפון, ניתן לערוך עבודת מחקר מקדימה בבית יחד עם הילדים. דונו בהיסטוריה של האזור, באקלים שלו, בטופוגרפיה ובכל מאפיין ייחודי אחר עם הילדים והעלו על הכתב את כל העובדות הרלוונטיות. במהלך החופשה יוכלו הילדים לבקר בכל המקומות בהם דנתם בבית . צלמו את המקומות והנופים, גם כצילומי נוף וגם כצילומים משפחתיים. לאחר החזרה הביתה אפשר יהיה לערוך בצורה דיגיטלית את המחקר שהעלתם על הכתב יחד עם הצילומים על מנת ליצור אלבום ייחודי וחינוכי. את האלבום יוכלו הילדים גם לקחת אתם לבית הספר על מנת להראותו למחנכת ולחבריהם לכיתה. האפשרויות שהועלו כאן מהוות המלצה בלבד וכמובן שניתן ליצור אינספור אלבומים אחרים שיקראו דרור לדמיון היצירתי האישי שלכם.