תיעוד תהליך עיצוב הבית באלבום דיגיטלי

הדור שלנו הינו הדור בעל האפשרויות הרבות ביותר לבוא לידי ביטוי. בכל מקום באינטרנט יש אפשרות לשתף במידע, בכל רגע נתון רשתות חברתיות מוצפות בבלוגים, פוסטים, כתבות, תערוכות, אלבום דיגיטלי, ומה לא בעצם, על מנת שכל אחד מאיתנו יביא את עצמו ואת רעיונותיו לידי ביטוי פומבי ומיידי. אין צורה של עיצוב או אמנות שלטת, ואין עוד את הצורך להיות כלוא בתוך חדרו של אמן באשר הוא... ביתך, חדרך, הופך להיות סטודיו מיידי לעיצוב כמעט של כל דבר... קליפים, אנימציות, בוק של תמונות וכד'... הבמה נתונה לכולם, וכל אחד יכול היום לדוג לעצמו מעריץ לז'אנר שהוא יצר ממש לפני רגע.

"הבית הוא היכן שהלב", אמרה ידועה זו, מקבלת משנה תוקף בעולם המודרני בו אנו חיים. הבית הוא המקום בו אנו מבלים חלק ניכר מהזמן שלנו, בו אנו מבלים עם אהובינו, בו ילדינו גדלים, בו אנחנו מארחים את אורחינו היקרים לנו. הבית מגדיר, בין אם נרצה בזה ובין אם לאו, בדיוק את מי ומה שאנחנו ואיך שאנחנו נראים לאחרים. עיצוב הבית תמיד היה ותמיד יהיה, אמירה אודות המרחב הפרטי שלנו וכמה השפעה יש לנו עליו. עיצוב הבית הוא אמנות אקספרסיבית שבה אסתטיקה ופונקציונאליות חייבים להיות משולבים בעת ובעונה אחת ואת זאת כדאי לתעד באלבום תמונות דיגיטלי. השילוב חייב לספק נוחות ונגישות תוך מתן אותו מבט אמנותי, אשר מסגיר כל כך הרבה עלינו. כמות המשאבים אותם אנו משקיעים על מנת שהדברים יהיו לנו נגישים, מלמד הרבה אודות אופיינו. אדם אשר עמל על כל פרמטר בביתו, מביא את האופי הזה גם לחייו החיצוניים, לעסקים ולחיי החברה שהוא מנהל. בן אדם קפדן יישאר כזה בבית ובחוץ. כמובן שיתר נגישות וקפדנות, עלולה להעיד על אובססיביות וכן הלאה וכן הלאה...

אדם יצירתי במיוחד יעטר את ביתו במגוון רחב של מדבקות קיר מושקעות, אשר הוא יתכנן עוד קודם לכן בקפידה. אדם עוד יותר יצירתי יתעד את כל הליך עיצוב הבית, בדומה לאדריכל מקצועי או מעצב פנים, שימחיש לאחר מכן ללקוחותיו הכיצד נראה התהליך הזה שלב אחר שלב. כיום יכול כל מעצב שכזה לפתוח אתר אינטרנט או דף ברשת חברתית ולהמחיש, לגבי כל צורת עיצוב באשר היא, הכיצד נראה על פרטיו תהליך עיצוב שכזה. אם אתה מעצב, אתה גם יכול להציע, תוך כדי עבודה, ללקוחותיך, אלבום דיגיטלי שממשיך בקו דמיוני את העבודה שנעשתה עד אותו שלב, במספר אופנים, אותם אתה מציע ללקוחותיך לבחירה. אתה למעשה תמשיך, 'על הנייר' את העבודה במספר דרכים ותציע ללקוח (או לבני משפחתך, אם אתה רק מעצב את ביתך), ויתרה מכך, לחברים ולגולשים זרים, לבחור את אשר הם מעדיפים. כך תקבל חוות דעת רחבת היקף, פרי עטה של הגלובליזציה המודרנית.

האפשרויות כיום הן רבות ומגוונות. היום כל דבר שמתרוצץ בראש, דרכו אל דפוס הביצועים, קצרה מתמיד. תיעוד, שמראה מצב של 'לפני' ואז קטעי וידאו, תמונות, תרשימי זרימה ומצגות פאואר פוינט של כל מה שחשבתם וביצעתם תוך כדי העיצוב, ולבסוף מצב של 'אחרי', אין ספק שיהיה, במקרה ואתם חובבי עיצוב, זיכרון נהדר כתוספת לאלבום התמונות המשפחתי, ובמקרה וזה המקצוע שלכם, אז כרטיס ביקור פותח דלת לכל דבר. בהצלחה!
אלבום דיגיטלי