קטלוג קומיקס באלבום דיגיטלי

 

אלבום דיגיטלי הוא אחת ההמצאות האחרונות והמעניינות ביותר בעולם הצילום והגרפיקה. אלבום דיגיטלי מעניק למשתמש הביתי הממוצע את האפשרות לסדר, לערוך ולעצב את התמונות שלו באלבום תמונות מסודר המודפס במלואו, כך שהמוצר במתקבל הוא בעצם ספר או חוברת של התמונות האישיות שלכם בליווי מלל וצבע על פי עיצובכם ורצונכם הפרטי. בקיצור – אלבום דיגיטלי...

 

אלבום דיגיטלי משמש בפועל לשימושים רבים מלבד סידור התמונות האישיות – משפחתיות שלכם יחדיו. מדובר באמצעי נוח ופשוט לעצב קטלוגים, הזמנות, פלאיירים, מודעות וכד'. כך, תוכלו להציג בקלות ובאופן אסתטי קטלוג של כל דבר בעולם, החל ממוצרים למכירה וכלה בקעקועים של סטודיו מסוים לקעקועים.

עולם האפשרויות הוא בלתי נגמר, כתלות ביצירתיות ובצרכים של המשתמש.

אחד השימושים המעניינים של אלבום דיגיטלי הוא הכנת קטלוג קומיקס – שימוש אשר נעשה נפוץ לאחרונה בקרב העוסקים בתחום.

 

אלבום דיגיטלי – אידיאלי לקומיקס

 

הסיבה לכך שאלבום דיגיטלי הוא אמצעי מושלם לבניית קטלוג קומיקס הוא כי אלבום דיגיטלי מכיל מכלול רחב של אפשרויות עיצוב ועריכה באופן קל וידידותי למשתמש, ואילו קומיקס הוא תחום בו העיצוב הגראפי ואופן עיצוב והצגת הציורים הוא בעצם לב העניין. קומיקס הוא כידוע סדרה של ציורים שונים הממשיכים אחד את השני, ויוצרים בעצם תיאור גראפי מתמשך ודינאמי של התרחשות מסוימת. בעצם מדובר בסוג של המחשה חיה עד כמה שניתן באמצעות ציור, אשר הינו סטאטי וקבוע מטבעו. לכן, הדבר החשוב ביותר בעריכת קטע קומיקס מסוים הוא האופן בו מעצבים ומסדרים את הריבועים השונים המציגים כ אחד תמונה אחרת המייצגת נקודת זמן אחרת בהתרחשות.

על פי רוב, קומיקס מצויר על ידי אומן הקומיקס ידנית על דף, ורק לאחר מכן מועבר למחשב ומשם להדפסה. עבור אותו אומן, עבודה עם הקומיקס כאלבום דיגיטלי היא נוחה ויעילה מאין כמוה. תוכנות העיצוב של האלבומים הדיגיטליים מיועדות בדיוק למטרה זו –לארגן בקלות ובנוחות תמונות, ציורים, מלל וכל אלמנט גראפי אחר ביחד, ולעצב אותם בדיוק על פי רצונו של המשתמש, ללא כל צורך במעצב גראפי או בתוכנה מתקדמת ומורכבת לעיצוב גראפי. כך, יכול אפילו כל חובב קומיקס מתחיל לצייר לעצמו את הקומיקס, ואז להעביר את הציורים מחשב ולסדר אותם כקומיקס איכותי באמצעות שימוש בתוכנה כזו או אחרת של אלבום דיגיטלי.

 

הכנת קטלוגים שונים, וביניהם קטלוג של קומיקס, כאלבומים דיגיטליים היא כל כך יעילה, קלה ונוחה, עד כי מעצבים גראפיים רבים עוברים לעבוד בשיטה זו. אם בעלי המקצוע עובדים כך, בטח ובטח שגם החובבנים שבינינו יכולים לסגל לעצמנו דרך עבודה זו. ניתן למצוא כיום תוכנות רבות לאלבומים דיגיטליים, אשר חלקן מקצועיות ועשירות יותר (המיועדות על פי רוב לשימושם של מעצבים גרפיים) וחלקן פחות (אלו המיועדות משתמשים פרטיים ולמעצבים חובבנים). על מנת להכין קטלוג קומיקס חובבני, ניתן להשתמש בתוכנות הבסיסיות ביותר, אשר את חלקן ניתן להוריד בחינם מהאינטרנט.