עיצוב אלבומים דיגיטליים ? לא צריך להיות בעלי מקצוע בכדי שיצא מושלם

 

אלבום תמונות דיגיטלי הוא כזה הנראה כספר רגיל ובו תמונות, מהן אפשר להתרשם באמצעות דפדוף. בניגוד לאלבומי תמונות רגילים, באלבום דיגיטלי מודפסות התמונות על הדף עצמו, ברזולוציה מצוינת ובמגע כרומו, כך שאלבומים דיגיטליים זוכים למראה יוקרתי ומיוחד, שללא ספק ישאיר רושם על כל מי שיפגוש בו.

 

ההבדל בין אלבום דיגיטלי ואלבום רגיל

אם פעם היינו מפתחים סרטי צילום במעבדה, ומחכים במתח לראות איך הם יצאו (לאחר שהודפסו כמובן ואי אפשר היה לשנותם), ואם פעם "פיתוח בשעה" היה ההתקדמות הטכנולוגית המשמעותית ביותר בתחום, הרי שכיום, עם המעבר למצלמות דיגיטליות, הצורך להמתין עד שאפשר יהיה לראות את התמונה שהתקבלה פשוט לא קיים עוד. בעת הכנת אלבומים דיגיטליים אפשר לבחור את התמונות המוצלחות ביותר, לעצב ולשנות אותן באמצעות תוכנת עיצוב גרפית, ולשבץ אותן באלבום בצורה קלה ופשוטה.

הבדל נוסף בין שני סוגי האלבומים הוא כמובן באיכות ההדפסה. אם פעם פותחו התמונות בידי בעלי מקצוע צלמים בחנות התמונות השכונתית וזכו להדפסה במדפסת רגילה, הרי שכיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית, הדפסת תמונות נעשית ברזולוציה טובה הרבה יותר, בצבעים "חיים" יותר, וכל זאת תוך תיקוני צבע אוטומטיים, הפרדת צבעים איכותית ומערכות בקרה השומרות על איכות תמונה מושלמת.

הבדל נוסף – בצורתו הסופית של האלבום, או במילים אחרות – בהתאמה המדויקת של גודל האלבום למספר התמונות שבו. אם פעם, באלבומי התמונות הישנים היו מצבים של חצי אלבום ריק (כי נגמרו התמונות ונשארו דפים ריקים), הרי שבעת עיצוב אלבומים דיגיטליים מוכנסים אליהם רק הדפים המלאים, בלי שיוותרו שום דפים נוספים  (וזה אף פעם לא נעים לראות דף ריק באלבום).

יתרון נוסף של אלבומים דיגיטליים הוא איכות האלבום, המבטיחה כי ישמר לשנים רבות. לא עוד תמונות מצהיבות ודבק שאובד עליו הכלח, כי אם דפי כרומו עבים, תמונות השומרות על צבעיהן ואיכותן ותוצר שישמר לשנים רבות קדימה.

 

 

למה משמשים אלבומים דיגיטליים?

לאלבומים דיגיטליים ישנם שימושים רבים. אלה יכולים לתעד חתונה או אירוע חשוב אחר, לשמור זיכרונות מטיול לחו"ל או ממסיבת יום הולדת, לסכם שנה שלמה של הילדים או לשמש כאלבום שורשים. אחד השימושים המעניינים והיפים ביותר של אלבומי תמונות דיגיטליים הוא עבור בעלי מקצוע, המשתמשים באלבומים אלה כתיק עבודות וככלי שיווקי ויזואלי איכותי. בין אם יש לכם חברה לעיצוב פנים או חברת תיקון מכונות כביסה, השימוש באלבומים דיגיטליים ישדרג ללא ספק את היחס לעסק שלכם ויאפשר ללקוחותיכם להכיר אתכם טוב הרבה יותר.

 

תיקון מכונות כביסה או עיצוב אלבומים – מה יותר קל ?

גם אם אתם לא אנשים טכניים, גם אם תיקון מכונות כביסה נראה לכם פשוט הרבה יותר מלעצב אלבומים, עד מהרה תגלו כי מדובר במשימה פשוטה וקלה במיוחד. בעת עיצוב אלבומים דיגיטליים, לא תידרשו להיות בעלי מקצוע על מנת לבחור מבין מגוון גדלים ועוביים של ספרים, כך שבסופו של דבר תוכלו לקבל את הספר המתאים לכם ביותר והעונה בצורה הטובה על דרישות העיצוב שלכם. עובי האלבום ייקבע על פי מספר הדפים שבאלבום (ואלה תלויים במספר התמונות כמובן).

בעת עיצוב אלבומים דיגיטליים תוכלו לבחור את סוג הגימור של התמונות ושל הדפים, את סוג הכריכה והחומר ממנו היא עשויה (גם את צבע הכריכה תוכלו לבחור כמובן ולשבץ עליה תמונה נבחרת). לדפי אלבומים דיגיטליים תוכלו להוסיף כיתובים מודפסים, קטעי עיתונות סרוקים (או שנלקחו מהאינטרנט), להוסיף קריקטורות ותמונות שלקחתם מאתרים שונים, וליצור תמהיל עיצובי שלם התומך בדפי האלבום. השורה התחתונה? גם אם תיקון מכונות כביסה הוא העיסוק המוביל שלכם, אל תחששו מעיצוב אלבומים דיגיטליים והרשו לעצמכם להתפרע.