אלבום דיגיטלי למסיבת בת מצווה

אלבום תמונות הוא ללא ספק, כבר עשרות שנים, חלק בלתי נפרד מכל אירוע שמח, החל בברית, דרך בת מצווה וכלה בחתונה. החידוש של המאה ה-21 הוא אלבום מסוג חדש – "אלבום דיגיטלי". לרוב כאשר משתמשים במונח "אלבום דיגיטלי" הכוונה היא לאלבום אינטרנט מקוון מסוגים שונים, המתאים להטענת תמונות ממסיבת בת מצווה או אפילו מהטיול האחרון במזרח. היום ישנם אתרים רבים בהם ניתן לצור אלבום דיגיטלי אישי ולעלות תמונות רבות ממסיבת בת מצווה או מכל אירוע שתבחרו. אחד היתרונות של אלבום דיגיטלי הוא השיתופיות שלו – אלבום זה, למעשה, פתוח בפני גולשים שונים בהתאם להחלטת יוצר האלבום, משפחה או אפילו חברים. מסיבה זו, משמש האלבום הדיגיטלי, בנוסף לתפקיד המסורתי של אלבום בת מצווה או כל אלבום אחר, גם ככלי להפצת תמונות ואפילו ככלי שיווקי.

אלבום דיגיטלי – קצת רקע

ראשיתו של טרנד האלבום הדיגיטלי בתחום האירועים, כדוגמת חתונות או בת מצווה החל כבר לפני כ-10 שנים. תחילה צבר הצילום הדיגיטלי תאוצה באירועים משמחים, כדוגמת בת מצווה, ולאחר מכן במהלך כמה שנים הפך לנחלתו של הציבור הרחב. הצילום האנלוגי וסרטי הצילום נזנחו לטובת טכנולוגיות חדישות יותר, כאשר התחליף לאלבום התמונות המסורתי היה אלבום דיגיטלי. רבות ממעבדות הצילום בארץ נסגרו מחשש, כי אלבום דיגיטלי זה יהיה תחליף לאלבום תמונות הישן. עם זאת, לאחר ההתרגשות הראשונית מקיומם של האלבומים הדיגיטליים, חזרו לתמונה (תרתי משמע) גם האלבומים הוותיקים. שכן, אלבום דיגיטלי על כל יתרונותיו, איננו יכול להוות תחליף לאלבום המוכר לכולנו, המונח על מדף הספרים ומתעד אירועים חשובים ביותר, כדוגמת בת מצווה.

אלבום דיגיטלי – מהו?

אלבום דיגיטלי הוא, כאמור, אלבום וירטואלי, המשמש כפלטפורמה לאחסון תמונות מאירועים שונים, כולל בת מצווה. באמצעות אלבום דיגיטלי ניתן לנצל את העובדה שהתמונות מאירועים שונים, כדוגמת בת מצווה, הן בפורמט דיגיטלי, המקל מאוד על השימוש בהן. אלבום זה גם מספק פתרון אידיאלי מבחינת התיעוד, השימור והזיכרון של אירוע משמח כדוגמת בת מצווה, ממש בדומה לאלבום תמונות פיסי, אך מבלי לתפוס מקום על מדף הספרים ולעלות אבק במהלך הזמן. ישנם סוגים שונים של אלבומים דיגיטליים, כאשר אופן השימוש בהם משתנה מעט מגרסה לגרסה. היום את מרבית האלבומים הדיגיטליים ניתן גם להדפיס ולהפוך לאלבום בת מצווה אמיתי עם דפים, במקביל לגרסה הווירטואלית. למעשה, קיימים כמה אתרים בהם ניתן להשתמש בתוכנה מיוחדת לעריכת דפי אלבום בת מצווה או כל אלבום אחר. התמונות בכל אלבום דיגיטלי משובצות על ידי נערת בת מצווה או כל אדם אחר בעמוד שמעוצב מראש. לאחר מכן, מדפיסה החברה המפעילה את הקובץ המוכן על דפי כרומו משובחים והוא נכרך לאלבום תמונות רגיל. אלבום דיגיטלי שכזה הוא אופציה טובה ביותר לשימור תמונות בת מצווה.