אלבום דיגיטלי בעידן המצלמות דיגיטליות

מצלמות דיגיטליות מרתיעות חלק מהאנשים במיוחד אלו שהם צלמים מקצועיים במצלמה אנלוגית או שהם מבוגרים ומפחדים מטכנולוגיה. אבל אין לכך סיבה של ממש, כיון שאם קונים מצלמות דיגיטליות טובות אפשר להגיע לאיכויות מאד גבוהות שעולות בהרבה מונים על המצלמות הידניות. לא סתם כל צלם שעובד עם אולם אירועים עובד עם דיגיטלית כי יש לה את כל היתרונות. תלכו לכל אחד מגני אירועים בשרון ותראו במה הצלמים שם משתמשים. ובמילים אחרות – אפשר לומר שלצרכים פונקציונאליים שאינם אמנותיים אין כמו מצלמה דיגיטלית.

אפשר להפיק הרבה תמונות – הרבה יותר מאשר עם פילם – וזה "בחינם", כלומר על פי גודל כרטיס הזיכרון

אפשר למחוק מיד מה שלא טוב

אפשר לראות מיד מה לא טוב – ולא צריך לפתח את הפילם.

הרבה יותר קל לייצר אלבום דיגיטלי- מעצבים את התמונות ישירות מהמחשב באלבום התמונות.

קל מאד להפיק את התמונות: מעבירים אותן כקובץ, מהעבודה באולם אירועים, ישר למחשב. אם רוצים יכולים לפתח אותן להדפסה ולאלבום – אבל לא חייבים על מנת לצפות בהן ולכן זה זול יותר. אפשר לברור מה מודפס ומה לא. קל מאד להעביר אותן – דרך האימייל – לאנשים אחרים. בחמש השנים האחרונות מצלמות דיגיטליות נמכרות פי שלוש יותר מלפני עשור. במקביל המחירים ירדו ואפשר למצוא דגמי 2 מגה-פיקסל ב-1,000-500 שקל. תמורת 1,500-1,000 שקל מקבלים מצלמת 3 מגה-פיקסל טובה - וביותר מ-1,500 שקל כבר מוצאים מצלמות 5 מגה-פיקסל. המחיר הנמוך והתוצאות הטובות מביאות את המצלמה הזאת – לכל סוגיה ולכל הפירמות שמשווקות אותה – להיות המכחיד הרשמי של המצלמה האנלוגית, רק לצרכים אמנותיים שמעוניינים לעשות שימוש בלוק המאוד מסוים של המצלמה האנלוגית. דווקא בגלל זה יותר ויותר קשה למצוא מצלמה דיגיטלית איכותית. אז אם אתם צלמים חובבים (אולי מחלטרים קצת באולם אירועים), הנה כמה טיפים שיסייעו לכם.

לא צריך מכונה משוכללת – גם אלקטרוניקה בסיסית תעשה את העבודה.

חשוב לשים לב בעיקר לרזולוציה, פיקסלים, ואבחנה של החיישן שהוא בעצם הפילם. תעשו את זה, ותצליחו למצוא מצלמה טובה .

מינימום שקיים היום הוא 2 מגה פיקסל – עד 8 ו-16 ו-32 מגה פיקסל.

מגה פיקסל גבוה והמצלמה זולה מדי? חשוד. זה אומר שהמצלמה מגדילה את התמונה באופן מלאכותי, כמו בזום, ואז מתקבלת תמונה גדולה אבל פחות איכותית.

זום הוא כלי יעיל והממוצע הוא 1:3 בדרך כלל. יותר מזה אתם לא ממש צריכים. ודאו שיש לכם גם יכולת להתקרב לאובייקטים ממש ממש מקרוב.