אלבום דיגיטלי כקטלוג

רוצים להפיק קטלוג של המוצרים בבית העסק? מאסתם בקטלוגים השגרתיים, האפרוריים וחסרי החיות? אחת האפשרויות המובילות כיום בענף הדפוס, הוא האפשרות להפיק אלבום דיגיטלי על גבי עמודיו יודפסו התמונות של מוצרים, בליווי הטקסטים המתאימים המתארים את המוצר. אם כן, מה הם השלבים בהם יש לפעול בכדי להפיק אלבום דיגיטלי אשר ישמש כקטלוג למוצרי החברה? האם אלבום תמונות דיגיטלי מתאים לשמש צרכים מסוג זה? ומה ההבדל שבין אלבום תמונות שגרתי לאלבומים הדיגיטאליים? על כך ועוד, נרחיב במאמר הבא.

אודות האלבום הדיגיטלי

ובכן, חשוב שנכיר תחילה את הייחודיות של אלבומי תמונות דיגיטליים על עמיתיהם בני הדור הקודם. ההבדל המהותי שבין האלבומים הדיגיטאליים לבין השגרתיים, טמון בעובדה כי אלו מכילים את התמונות המודפסות על גבי עמודיהם. מכאן, שבעצם, אלבום מסוג זה דומה מאוד במהותו לקטלוג מוצרים, ובהחלט ניתן לנצל את האפיק הטכנולוגי המתקדם גם למטרות שיווקיות. ובכן, נתחיל אפוא, בצעדים המובילים לקראת הפקתו, עיצובו והדפסתו של קטלוג על גבי האלבום הדיגיטלי.

השלב הראשון בו יש לנקוט בעת הפקת כל סוג של קטלוג, הוא שלב צילום התמונות. בשלב זה, כדאי להשתמש בשרותיו של צלם מקצועי אשר ידע לבחור בתאורה המתאימה ובקרעים המתאימים למוצרים, בעיקר כאשר מדובר לצרוך הדוגמא, בתכשיטים, או אז תידרש מיומנות עליונה מאת הצלם אשר יידרש להפיק תמונות איכותיות וקשות במיוחד. צילום הפריטים צריך לכלול את כל הפריטים אותן נרצה להציג בקטלוג, והתמונות צריכות להיות מופקות באיכות גבוהה במיוחד, כשהן נטולות רעד, מריחות צבעים וכדומה.

השלב הבא, יהיה עיצוב האלבום, או למעשה, עיצוב הקטלוג הדיגיטלי. עיצוב של אלבומים דיגיטאליים מתבצע באמצעות תוכנות אשר פותחו במיוחד בכדי לשרת את המטרה. תוכנות אלו ניתן להוריד בחינם מרשת האינטרנט, והן בנויות באופן ידידותי במיוחד, כך שבעצמכם תוכלו לשלב את התמונות בקטלוג אל עמודיו, ישירות מהמצלמה הדיגיטאלית או מהמחשב. אל התמונות תוכלו להוסיף באמצעות התוכנות את הטקסטים הנדרשים, ובסיום התהליך יתקבל קובץ המכיל קטלוג ממחושב בו ניתן לעיים ממש כפי שמעניינים בקטלוג מודפס. כאן מרוויחים נדבך נוסף, שכן ניתן יהיה לשלוח את הקובץ עצמאי אל לקוחות כקטלוג ממוחשב על גבי קובץ, דיסק או כל אמצעי מדיה אחר.

ביום התהליך יהיה כמובן הדפסתו של הקטלוג המעוצב, כאן כדאי לבחור בית דפוס המתמחה בהדפסת אלבומים וקטלוגים מסוג זה, שכן נדרש ציוד מתאים, ושימוש בחומרים איכותיים אשר יבטיחו תוצאות מושלמות לקטלוג, בהיבטים כמו חדות ואיכות התמונה, ואמידות הקטלוג לאורך זמן ופגעי האור והלחות.
אלבום תמונות