יתרונות של אלבום דיגיטלי

עולם הצילום עבר תהפוכות של ממש בשנים האחרונות, ובעיקר לנוכח כניסתן של המצלמות הדיגיטליות לשוק הצרכן הביתי. היתרון הבולט ביותר של המצלמות הדיגיטליות, הוא ככל הנראה הפתרון הטוטאלי מהתלות בסרטי הצילום, עובדה המאפשרת למצלמים החובבים והמקצועיים לצלם תמונות ללא הגבלה תוך צפייה מיידית בתמונות אשר נשמרו בזיכרון. התמונות הדיגיטליות, המאוחסנות על גבי כרטיסי הזיכרון, ניתנות בקלות להעברה אל המחשב, ומכאן הדרך ליצירת אלבום דיגיטלי היא פשוטה וקלה...

אם כן, מה הוא אותו אלבום עליו מדברים כולם? מה ההבדל המהותי שבין אלבום דיגיטלי לאחיו הוותיק האלבום השגרתי? כיצד מעצבים? והאם ניתן לעצב אותו בעצמנו? במאמר הבא, נכיר את ההבדלים המשמעותיים שבין אלבום דיגיטלי לאלבום תמונות רגיל, ונכיר את האפשרות לעצב אלבום מסוג זה באופן עצמאי, בקלות, במהירות וביעילות, וללא תשלום...

אודות האלבום הדיגיטלי

אלבום דיגיטלי שונה במהותו מ אלבום תמונות שגרתי, בעצם העובדה כי התמונות מודפסות על גבי עמודיו הפנימיים. נשמע משונה? ובכן, אפשרויות הדפוס המתקדמות ובעיקר לנוכח הטכנולוגיות המתקדמות להן זכה ענף הדפוס בשנים האחרונות, מאפשרות הדפסה איכותי ביותר על גבי דפים מיוחדים, ובאמצעות דיו ייחודית המאפשרת שימור של התמונות וצבעיהן לאורך שנים. היתרון הבולט ביותר בתהליך של הפקת אלבום דיגיטלי, הוא העובדה כי עיצוב האלבום מתבצע על גבי המחשב.

העובדה כי אלבום דיגיטלי מעוצב על גבי המחשב, מאפשרת מגוון אדיר של אפשרויות לעיצוב טרם להדפסה. התוכנות המתקדמות אודותיהן נרחיב בהמשך, מאפשרות שילוב של תמונות בתמונות ליצירת קולאז' אומנותי, הוספת קטעי טקסט תחת כל תמונה, מיצוב של התמונות בדרכים לא שגרתיות ובזוויות שונות, ובכלל, עיצוב של אלבום תמונות דיגיטלי שונה בתכלית מעיצוב אלבום שגרתי, ומאפשר יצירה אומנותית מרתקת ומרהיבה אשר תודפס בסופו של התהליך על גבי דפים איכותיים לתוצאה מושלמת.

תוכנות עיצוב אלבום תמונות

התוכנות המשמשות לעיצוב של אלבום תמונות דיגיטלי, הן תוכנות אותן ניתן להוריד ללא תשלום באתרים שונים ברשת האינטרנט. אלו תוכנות ידידותיות, אשר מלוות צעד אחר צעד את המעצבים בתהליך העיצוב. במהלך העיצוב, יתבקש המשתמש לטעון את התמונות הרצויות אל עמודי האלבום, לקבוע את מיקומן על גבי העומדים, זוויתן, וכן יוכל המשתמש לשלב קטעי טקסט עבור כל תמונה או בתחתית העמוד לבחירתו. בסופו של תהליך העיצוב, יתקבל קובץ יחיד בו ניתן לעיין ממש כפי שהיינו מעיינים באלבום מודפס, ואף לשלוח אותו לחברים ומכרים בדואר אלקטרוני ללא תלות בתוכנה כלשהיא.
אלבום תמונות