אלבום דיגיטלי לכיתה א'

במהלך שנות הילדות, ילדינו עוברים בין מסגרות חינוכיות. אין כל ספק שמסגרות אלו גורמות לילדים להתרגשות ולעיתים מעלות חששות בעקבות הדרישה להסתגלות לסביבה חדשה ומשתנה, המחייבים את הקטנטנים שלנו להתמודד עם דרישות רבות ומגוונות. כמובן, שגם אנו ההורים עוברים יחד איתם את אותן תחושות, וגם לנו לא קל עם המעבר והשינויים שחלים בילדינו. זה מתחיל בגן הראשון משפחתון או פעוטון, ההתנתקות הראשונה מההורים מלווה בתהליך ריגשי עצום עבור שני הצדדים. ועד שכבר התרגלנו והסתגלנו לחוויה החדשה מבלי לשים לב הגוזלים הקטנים גדלו וכבר עולים לכיתה א'. החששות מבית הספר בדרך כלל גדולות יותר, במיוחד עבורינו ההורים מכיוון שהם לא ממש יודעים לקראת מה הם הולכים. והאחריות הכבדה שמוטלת עלינו בלגרום להם לרצות ללכת לבית הספר, להסביר להם מה צפוי להם במקום שלא היו בו מעולם ואולי רק שמעו עליו מהגננת או מכם, וזאת בליווי אין ספור ציפיות מהילדים איך ישתלבו במסגרת מבחינה לימודית ומבחינה חברתית, לעיתים משפיעה עלינו מעבר לרצוי.

כמובן שמחובתינו לא לשתף את הילדים בחששות שלנו ולהפחית את הלחץ המוטל עליהם. ובכדי שהמעבר מהגן לעולם של הגדולים שבו המסגרת נוקשה ותובענית הנה רעיון מקסים שיעזור לנו ולילדים לצאת מעננת הלחץ ולהעביר את החופש והימים הראשונים של כיתה א', בצורת משחק כייפי שיהפוך את ההתרגשות לחיובית ורגועה.

הכינו עם ילדיכם אלבום תמונות מעוצב או כפי שמכונה היום: אלבום דיגיטלי

כמובן שהילדים יהיו שותפים לכל התהליך מתחילתו ועד סופו וזה אומר לשתף אותם בכל השלבים החל משלב צילום התמונות ועד לעריכת התמונות באלבומי התמונות בתוכנה, בחירת הרקעים וסדר התמונות וכו'.. ספרו להם שאתם מכינים מעיין יומן מסע לקראת הפיכתם לבוגרים וכניסתם לבית הספר.

סדרו את האלבום על פי סדר כרונולוגי שיתאר את כל המהלכים לקראת הרגע הגדול.

רצוי להתחיל בצילום התמונות מסיום הגן, אפשר לשלב תמונות של מסיבת הסיום בגן, תמונות של הגננות, החברים מהגן ואפילו המשחקים והפעילויות שהיו מועדפים עליהם. צלמו את הילדים בחופש בפעילויות שקשורות למעבר לבית הספר, ברכישת הציוד לבית הספר, תנו להם לצלם אתכם עוטפים את הספרים והמחברות, צלמו את ילדיכם בזמן שהם עובדים על חוברות הכנה לכתה א'. וכשתגיעו ליום הגדול תתחילו את הצילומים מרגע ההתעוררות, המשיכו בצילום ההתארגנות, ארוחת הבוקר, הנסיעה או ההליכה לבית הספר, את הפרצוף הראשון בכניסה לבית הספר ולכיתה. כמו כן, צלמו את החזרה מבית הספר, הכנת השיעורים הראשונים ועוד..

 לאחר שלב הורדת התוכנה למחשבכם, שבו עם הילדים ושתפו אותם בעריכת האלבום, ניתן להכין אלבומי תמונות נוספים לסבא וסבתא שוודאי יהיו גאים, שמחים ונרגשים לקבל אלבום של הקטנטנים ביומם הראשון בבית הספר.

 

לסיום, החוויה של מעבר מהגן לבית הספר לא חייבת להזכר כחוויה שלילית ומלחיצה אם נידע להעביר את הזמן בכיף ונהפוך את החוויה לחיובית בכך שנסית את החששות והלחץ מילדינו.

בסך הכל אנחנו רוצים להעביר אליהם תחושות שיזכרו כחיוביות ושמחות גם בעוד שנים רבות.